31 Mayıs 2016 Salı

Kitap Yorumu : Seda Şener / İnsanlar İkiye Ayrılır: Ben ve Diğerleri

Merhabalar herkese
      Bu ay bayağı bir yoğundum o yüzden ne kitap okumaya ne de yeni yorum girmeye zamanım oldu. Geçen hafta okulumuzda TÜBİTAK Bilim Fuarı vardı, ondan önceki hafta sınavlarımızın bir kısmı bu hafta da geri kalanı. Ama haziranda bol bol bir arada olacağız inşallah. 


    
      Bu gün konuğumuz Carpe Diem Kitabın biz okul temsilcilerine Nisan kitabı olarak gönderdiği İnsanlar İkiye Ayrılır: Ben ve Diğerleri ve Adı Yok Dergisi Bahar'2016 sayısı. Ben ve Diğerleri insanlar arasında kendini yalnız hisseden, yeni okulunda yeni bir arkadaş çevresi edinmeye çalışırken kendisi olmayı bırakan ve bundan rahatsız olan Ada'nın yeniden kendisi olarak nasıl saygınlık kazanmaya başladığını anlatıyor. Kısa, okuması kolay, tam reading slumptan kurtulmalık ve eğlenceli bir kitap. 
  
      ''Zaten bir yıl kadar sonra kasetler tedavülden kalktı. Yerine CD'ler geldi. Sonra onlar da gitti, yerini MP3 çalarlar aldı. Şimdi onlar da tarih oldu, akıllı telefonlar her işi görüyor.
      Ben de modası hiç geçmeyen bir eylem olarak yazmayı keşfettim. Ama her şeyin bir sonu var işte... Tıpkı şu an olduğu gibi... Bitti.''

      Adı Yok Dergisi Bahar'2016 sayısında Carpe Diem Kitabın Pazarlama Yönetmeni güzel ablamız Anıl Güvel ile yapılmış bir röportaj var. Carpe Diem'in nasıl doğduğundan ve birazda kendisinden bahsetmiş. Çok eğlenceli bir röportaj olmuş. Adı Yok'a sizde Alayköşkü Cad. No:5 Cağaloğlu/İstanbul adresinden mektup yazabilir veya adiyok@carpediemkitap.com adresine mail atabilirsiniz. 

      Yeniden görüşünceye dek kendinize iyi bakın, hoşça kalın. Elinizden kitabınız eksik olmasın. Keyifli okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder