19 Nisan 2016 Salı

Kitap Yorumu : Adem Dönmez / Ver Bana Düşlerimi

Merhabalar herkese,
      Ben uzun bir aradan sonra sınavlarımı bitirdim ve geri geldim. Nasılsın derseniz bu aralar reading slump denen illetten pek bir muzdaripim :( Baharın beraberinde getirdiği bir durum sanırım. Tam kitap okuyacak zaman buluyorum haydi kitabımı alıp okuyayım diyorum bir bakmışım oyalanacak başka bir iş buluvermişim. Ki çok merak ederek aldığım kitap bile 10 gündür elimde çantamda bir oraya bir buraya sürüklenirken perişan oldu.

      Geçen haftalarda okul temsilcisi olduğum Carpediem Kitaptan Adem Dönmez'in yazdığı Ver Bana Düşlerimi yi bitirdim. Kitabın kapağında vuruldum. Carpediem Kitap kapak tasarımları için bizim fikirlerimize de çok önem veriyor bunun için yayınevine ve tatlı ablamız Anıl Güvel'e çoook teşekkür ediyorum. Konusunda kitabın kapağı kadar merak uyandırıcıydı. Olaylar İstanbul'da gerçekleşiyor. İnsanların hiç tanımadığı insanların hayatlarına dokunabileceğini gösteriyor bizlere. Farklı şartlarda hiç alakası olmayan insanlar bir bakmışsınız birbirlerinin hayatlarına girivermişler. Olaylar yaşayanların ağızlarından anlatılıyor yani çoklu anlatım var. Sonu kolay tahmin edilebilebilir bir kitap yani beyninizi yormayacak bir kitap istiyorsanız bir göz atın derim.


      Ben hazır vakit bulmuşken, kendime oyalanacak başka bir iş bulmadan kitabımı okumaya gideyim. Size reading slumpsız günler keyifli okumalar. Elinizden kitabınız eksik olmasın. Yeniden görüşünceye kadar kendinize iyi bakın, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder